Peeling PQ-Age  jest peelingiem chemicznym, który można wykonać o każdej porze roku i który nie powoduje łuszczenia się skóry twarzy ani jej zaczerwienienia.


Skład peelingu i mechanizm działania


W skład tego peelingu wchodzą kwas trójchlorooctowy 34% (TCA), kwas kojowy 10%, nadtlenek mocznika 5% i koenzym Q10 5%.

  • Kwas trójchlorooctowy jest odpowiedzialny za rozjaśnienie i wygładzenie skóry, redukuje przebarwienia i drobne blizny. Pozwala także na zwężenie porów. W dermatologii stanowi pomoc w leczeniu trądziku.
  • Kwas kojowy posiada właściwości depigmentacyjne, a także działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników.
  • Nadtlenek mocznika charakteryzuje się silnym działaniem rozjaśniającym, a także nawilżającym.
  • Koenzym Q10, nazywany inaczej eliksirem młodości, jest specjalistą od odmładzania. Bierze udział w procesie wytwarzania energii w komórkach oraz poprawia ich dotlenienie, a także chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników.

Peeling PQ Age jest innowacyjnym zabiegiem ujędrniająco-liftingujący do biorewitalizacji skóry. Jest to nowa formuła peelingu będąca mieszanką kilku składników, które wywołują silną reakcję regeneracyjną w najgłębszych warstwach skóry właściwej: kwas trójchlorooctowy (TCA) o stężeniu powyżej 34% widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego, nadtlenek mocznika ma właściwości silnie rozjaśniające dzięki utlenianiu związków organicznych (barwników i pigmentów), nawilża i ułatwia wnikanie do skóry TCA, kwas kojowy uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry; znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających, koenzym Q10 bywa nazywany eliksirem młodości, odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki.


Głęboka odnowa skóry bez widocznego złuszczania

Innowacyjność peelingu PQ Age polega na tym, że zapewnia głęboką stymulację skóry bez naruszenia jej powierzchni i nie powoduje widocznego złuszczania. Zabieg nie podrażnia naskórka, jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Efektem jest rozjaśniona, gładka, mocno napięta i odmłodzona skóra, której poprawa widoczna jest natychmiast po zabiegu.


Peeling PQ Age jest doskonałym zabiegiem poprawiającym napięcie wiotkiej skóry oraz redukującym przebarwienia w obrębie twarzy i ciała. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując go na rozstępy, jak również w przypadku blizn różnego pochodzenia oraz trądziku i blizn po trądziku. Może być stosowany u pacjentów w każdym wieku, nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej oraz suchej.


Natychmiastowy efekt

Ten zabieg to doskonała propozycja dla osób, które poszukują bezbolesnych, nieinwazyjnych i szybkich sposobów na piękną i zdrowa skórę. Peeling PQ Age stymuluje do wewnętrznej odnowy i intensywnie regeneruje najgłębsze warstwy skóry w bardzo delikatny sposób. Już po jednym zabiegu skóra jest wyraźnie odmłodzona, zmarszczki wypełnione, przebarwienia rozjaśnione, a cera promienieje. Można go stosować na całym ciele, jednak najczęściej nakłada się go na twarz, dekolt, szyję, uda, ramiona i piersi. Kuracja może być wykonywana o każdej porze roku – również latem – oraz łączona z innymi procedurami medycyny estetycznej.


Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja podczas której kosmetolog wykonuje badanie skóry pacjenta, przeprowadza wywiad, a następnie omawia szczegółowo zasadę działania preparatu i przebieg zabiegu oraz jego oczekiwane efekty.

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu. Przed zabiegiem należy zgłosić kosmetologowi przyjmowane leki, w przypadku doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii,


Opis zabiegu

Zabieg polega na aplikacji kilku warstw preparatu na skórę. Najpierw kosmetolog dokładnie oczyszcza powierzchnię skóry, która ma być poddana zabiegowi peelingu. Następnie nakłada preparat na wybrany obszar skóry i wmasowuje go ruchami liftingującymi. Po jego całkowitym wchłonięciu skóra jest zmywana płatkiem kosmetycznym nasączonym wodą. W zależności od stanu skóry aplikację preparatu należy powtórzyć kilka razy, aż do osiągnięcia widocznego efektu ujędrnienia skóry. Po zakończeniu zabiegu kosmetolog nakłada krem łagodzący na całą powierzchnię skóry poddaną zabiegowi. Wizyta, podczas której wykonuje się peeling, trwa około 30 minut.

Podczas zabiegu ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, skóra po zabiegu nie złuszcza się. Bezpośredni efekt po zabiegu to widoczne bardzo duże nawilżenie i napięcie skóry.


Zalecenia pozabiegowe

Bardzo ważne jest stosowanie kremu pozabiegowego (Cicalfate emulsja pozabiegowa), ponieważ przyspiesza on proces gojenia. Należy również przed wyjściem z domu nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF +50) przez okres 4 tygodni po zabiegu. Poza tym bardzo ważne jest przestrzeganie dodatkowych indywidualnych zaleceń.


Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

  • utrata napięcia oraz jędrności skóry twarzy i ciała,
  • przeciwdziałanie starzeniu się skóry,
  • wygładzanie skóry,
  • redukcja zaskórników,
  • redukcja cellulitu,
  • redukcja zmarszczek,
  • redukcja blizn (np. blizny potrądzikowe lub pourazowe),
  • skóra trądzikowa,
  • wyrównywania koloru skóry (np. usuwania przebarwień i zmian posłonecznych),
  • leczenie skóry wrażliwej i delikatnej,

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • czynna opryszczka (u osób mających nawracające opryszczki konieczne jest zastosowanie Heviranu przed, w trakcie i po zabiegu),
  • podrażnienia i uszkodzenia skóry,
  • alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu,

Objawy niepożądane

  • bardzo rzadko nadmierna reakcja zapalna skóry (mrowienie, pieczenie),
  • istnieje również niewielkie ryzyko infekcji wtórnej – w przypadku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych,

Umów się na zabieg – tel. 535 20 80 21